Skip to main content

Kelapalautuspisteet

Reka Kaapelin kelapalautuspisteet

Kelapalautuksia hoitaa myös www.kelapalautus.fi

Voit myös tulostaa kelapalautuspisteiden listan tästä

Kelapalautuspisteiden yhteystiedot, päivitetty 28.4.2017.

 

Jyväskylän palautuspiste

Kuljetusliike Taipale Oy                                                      

Taipaleenkatu 6                                                                

41310 LEPPÄVESI

Avoinna: ma - pe 08:00 - 16:00

Vastuuhenkilö: Tuomas Sahlberg 0400-395850 tuomas.sahlberg@kaukokiito.fi

Varasto: Arto Tilsala 020-7870907 varasto.jyvaskyla@kaukokiito.fi

 

Lappeenrannan palautuspiste

Kuljetusliike Y. Auramaa Oy                                                

Kuormaajankatu 1                                                             

53300 LAPPEENRANTA

Avoinna: ma - pe 08:00 - 16:00

Vastuuhenkilö: Erik Suolahti 0400-797918 erik.suolahti@auramaa.fi

Varasto: Kari Kaartinen 0400-531557 lappeenranta@auramaa.fi

 

Kuopion palautuspiste

Kantola & Koramo Oy                                                                                     

Kumpusaarentie 4 B                                                                                       

70620 KUOPIO

Avoinna: ma - pe 08:00 - 16:00

Vastuuhenkilö: Aki Levänen 0400-389704 aki.levanen@kaukokiito.fi

Varasto: Työnjohto 044-7585799 kuljetustilaukset.kuopio@kaukokiito.fi

 

Rovaniemen palautuspiste

Kuljetusliike Ilmari Lehtonen Oy                                          

Ahjotie 17                                                                        

96320 ROVANIEMI

Avoinna: ma - pe 08:00 - 16:00

Vastuuhenkilö: Mika Törmänen 044-7241293 mika.tormanen@kaukokiito.fi

Varasto: Seppo Keskipoikela 044-4011149 seppo.keskipoikela@kaukokiito.fi

 

Tampereen palautuspiste

Suomen Kaukokiito Oy                                                      

Teollisuustie 7                                                                  

33330 TAMPERE

Avoinna: ma - pe 08:00 - 16:00

Vastuuhenkilö: Jussi Saarnio 010-5103205 jussi.saarnio@kaukokiito.fi

Varasto: Logistiikkakeskus 010-5103700 logistiikkakeskus@kaukokiito.fi

 

Seinäjoen palautuspiste

Kuljetusliike Y.Auramaa Oy                                                

Tehtaantie 33                                                                   

60100 SEINÄJOKI

Avoinna: ma - pe 08:00 - 16:00

Vastuuhenkilö: Pertti Puikkonen 040-5337195 pertti.puikkonen@auramaa.fi

Varasto: Jani Kauppi 044-7868740 seinajoki@auramaa.fi

 

Joensuun palautuspiste

Kantola & Koramo Oy                                                                                     

Rahtikatu 3                                                              

80100 JOENSUU

Avoinna: ma - pe 08:00 - 16:00

Vastuuhenkilö: Toni Sandholm 040-389715 toni.sandholm@kaukokiito.fi

Varasto: Tero Lintunen 044-4665261 terminaali.joensuu@kaukokiito.fi

 

Turun palautuspiste

Suomen Kaukokiito Oy                                                      

Kopteritie 4                                                                      

20360 TURKU

Avoinna: ma - pe 08:00 - 16:00

Vastuuhenkilö: Timo Roos 010-5102501 timo.roos@kaukokiito.fi

Varasto: Juho Ekman 010-5102502 juho.ekman@kaukokiito.fi

 

Versowood Riihimäki

Teollisuukatu 1                                                                 

11130 RIIHIMÄKI

Avoinna: ma - pe 07:00 - 14:30

Vastuuhenkilö: Juha Määttä 044 4162 542 juha.maatta@versowood.fi

 

Versowood Haukipudas

Annalankankaantie 2                                                                                      

90830 HAUKIPUDAS

Avoinna: ma - pe 07:00 - 14:30

Vastuuhenkilö: Kimmo Pikkarainen 040 728 2144 kimmo.pikkarainen@versowood.fi

 

 

Reka Kaapeli Keuruu

Teollisuustie 2                                                                  

42700 KEURUU

Vastuuhenkilö: Tapio Heinämäki 020 7200 382 tapio.heinamaki@reka.fi